Archiwum Wydarzeń

Podsumowanie XV edycji Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2017

2017-10-10

1

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przeprowadziła XV edycję Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Do konkursu z terenu województwa małopolskiego zgłosiło się 60 gospodarstw. Finalistą etapu wojewódzkiego zostało gospodarstwo Państwa Pauliny i Grzegorza Świdergałów, zam. w Graboszycach 112, gmina Zator, powiat oświęcimski, które reprezentowało Małopolskę w zmaganiach konkursowych etapu krajowego.

Więcej »

Podsumowanie konkursu Na Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne na szczeblu wojewódzkim w roku 2017

2017-10-04

1

Podobnie jak w latach poprzednich, w roku 2017 przeprowadzony został 10-ty, jubileuszowy Konkurs na Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne w Małopolsce. W kategorii "ekologia-środowisko” za najlepsze uznano gospodarstwo Pana Jana Nawieśniaka z Maszkowa w gminie Iwanowice, w powiecie krakowskim. W kategorii "ekologiczne gospodarstwo towarowe” najlepszymi gospodarstwami zostały kolejno: gospodarstwo Pana Andrzeja Przybycienia z Niezwojowic w gminie Pałecznica w powiecie proszowickim.

Więcej »

Relacja z konferencji pn. Innowacyjność w przetwórstwie produktów żywnościowych Małopolski

2017-10-02

1

W zorganizowanej 28 września br. konferencji pn. ”Innowacyjność w przetwórstwie produktów żywnościowych Małopolski” uczestniczyło 100 osób, w skład których weszli rolnicy doradcy, przedstawiciele LGD oraz mieszkańcy obszarów wiejskich z woj. małopolskiego. W programie spotkania znalazły się tematy: produkty wysokiej jakości i ich znaczenie w żywieniu, aspekt ekonomiczny i zdrowotny, możliwości wsparcia finansowego na rozwój małego przetwórstwa, możliwości sprzedaży przez rolników produktów lokalnych w kontekście znaczenia regionalnego oraz certyfikacja produktów żywnościowych.

Więcej »

XI Święto Jabłka i Gruszki

2017-09-27

1

17 września br. po raz IX gmina Raciechowice obchodziła „Święto Jabłka i Gruszki”. Impreza odbyła się w miejscowości Czasław. Uroczystości ściągnęły wielu wystawców. Na scenie występowały liczne grupy artystyczne prezentujące swoje programy. Ważnym elementem „Świętem Jabłka i Gruszki” są trzy konkursy organizowane dla Kół Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszeń. Konkursy odbywały się w następujących kategoriach: „najlepsza szarlotka”, „najlepszy przetwór owocowy”, „najciekawsze stoisko”.

Więcej »

Jubileusz 25-lecia Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów z udziałem MODR

2017-09-26

1

W niedzielę 25 września br. odbył się Jubileusz 25-lecia Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów. Sołtysi z całej Małopolski obchodzili swoje święto w Krakowie. Nasz Ośrodek otrzymał podziękowanie za wieloletnią współpracę, zaangażowanie w inicjatywy podejmowane przez Stowarzyszenie i wspieranie działań służącym sołtysom oraz małopolskiej wsi.

Więcej »

AGROPROMOCJA 2017 - tak było na wystawie rolniczej w Nawojowej!

2017-09-12

1

W weekend 9-10 września br. spotkaliśmy się podczas corocznej wystawy rolniczej AGROPROMOCJA 2017. Piękna pogoda i bogata oferta wystawiennicza przyciągnęła do Nawojowej tysiące zwiedzających. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia!

Więcej »

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki uczestniczył w AGROPORMOCJI 2017

2017-09-11

1

9. września br. podsekretarz stanu w ministerstwie rolnictwa i rozwoju wsi Ryszard Zarudzki uczestniczył w 27 edycji Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGROPORMOCJA 2017. Wystawa, której organizatorem był nasz Ośrodek, odbywała się w Nawojowej koło Nowego Sącza.

Więcej »

Zapraszamy do udziału w największej w Małopolsce wystawie rolniczej AGROPROMOCJA 2017!!!

2017-09-08

1

XXVII Międzynarodowa Wystawa Rolnicza
AGROPROMOCJA 2017

9-10 września 2017 r.

miejsce wystawy:
Nawojowa koło Nowego Sącza
- teren Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego


W programie AGROPROMOCJI 2017 m.in.:


•    Wystawa maszyn rolniczych, urządzeń do ogrodu

•    Wystawa budownictwa

•    Wystawy zwierząt: owiec, zwierząt futerkowych, drobiu ptaków ozdobnych, owczarków podhalańskich i in.

•    Kiermasz ogrodniczy

•    Kiermasz rękodzieła ludowego i rzemiosła, prezentacje zanikających zawodów

•    Prezentacja ofert agroturystycznych

•    Degustacje regionalnych przysmaków i stoiska przetwórstwa rolno-spożywczego, z możliwością kupienia żywności wytwarzanej na terenach wiejskich

•    Występy zespołów artystycznych

•    Przejażdżki konne

•    Możliwość zrobienia sobie zdjęcia na plakacie pierwszej strony „Gazety Krakowskiej”, którą można zabrać ze sobą na pamiątkę (w sobotę do południa)

•    Konkursy i inne atrakcje dla publiczności

•    Strefa gastronomiczna


WSTĘP WOLNY!

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA!!!

 

Więcej »

Agropromocja 2017 - rolniczy weekend w Nawojowej (wywiad)

2017-08-31

1

Wywiad z Markiem Kwiatkowskim - dyrektorem Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z. s. w Karniowicach, organizatora Wystawy Rolniczej AGROPROMOCJA 2017.

Więcej »

AGROPROMOCJA 2017 - ostatnia chwila na przesłanie zgłoszenia udziału!

2017-08-25

1

Serdecznie zapraszamy wystawców do wzięcia udziału w XXVII edycji Promocyjno-Handlowej Wystawy Rolniczej AGROPROMOCJA 2017,

która odbędzie się 9-10 września 2017 r. (w godzinach 9-17)

w Nawojowej koło Nowego Sącza
(województwo małopolskie).

Zgłoszenia przyjmujemy do 25 sierpnia 2017 r.

Więcej »


1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [49]