Archiwum Wydarzeń

Ogłoszenie wyników wojewódzkiej edycji konkursu AGROLIGA 2017

2017-08-22

1

Województwo Małopolskie ogłasza wyniki wojewódzkiej cześci konkursu AGROLIGA 2017.

Więcej »

Targi Opolagra 2017

2017-07-19

1

W dniach od 9 do 11 czerwca na terenie Lotniska Kamień Śląski odbyła  się XIV edycja Targów Rolniczych "Opolagra"2017, teren pod stoiska i obszary, na których odbywały się pokazy to 45 hektarów. Targi Opolagra to nie lada gratka dla miłośników techniki rolniczej i jest ona doskonałą okazją do zapoznania się najnowszymi ofertami producentów maszyn rolniczych oraz do poszerzenia swojej wiedzy. Mieliśmy okazję  uczestniczyć w tej  imprezie. 

Więcej »

10 lat Tatrzańsko-Beskidzkiej Spółdzielni Producentów „GAZDOWIE”

2017-07-14

1

Spółdzielnia Producentów „Gazdowie” to jedna z pierwszych grup produkcyjnych w Polsce. Powstała w Leśnicy w 2007 r. Tworzą ja górale z Podhala, Spisza  i Orawy, a także Beskidu Żywieckiego, Śląskiego i Sądeckiego, którzy hodują owce. Za główny cel obrali sobie zachowanie tradycyjnych gospodarstw rolnych w Karpatach.

Więcej »

AgroLiga 2016 uroczyście podsumowana

2017-07-13

1

Alicja i Krzysztof Spychalscy w Pikutkowie i Grupa Agrocentrum w Łomży zostali Mistrzami Krajowymi AgroLigi 2016! Małopolska również ma swoich reprezentantów: wicemistrzów w kategorii Rolnicy: Bogumiłę i Wojciecha Pajor ze wsi Dobrociesz oraz laureata krajowego w kategorii "Firma": Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Nowym Sączu. Gratulujemy!

Więcej »

XI Krajowa Wystawa Czerwonego Bydła Polskiego w Szczyrzycu

2017-07-11

1

W dniach 10-11 czerwca 2017 r. w Szczyrzycu odbyła się XI Krajowa Wystawa Czerwonego Bydła Polskiego połączona z Regionalną Wystawą Owiec i Wystawą Królików Rasowych. W pierwszym dniu wystawy komisja w składzie: Przewodniczący Komisji Sędziowskiej prof. Jan Trela, Sędzia Główny  Roman Januszewski, Asystent Sędziego Wiesław Iwulski dokonała oceny 67 sztuk bydła rasy polskiej czerwonej zgłoszonego do konkursu w ośmiu kategoriach.

Więcej »

Konferencja Hodowców Trzody Chlewnej na Powiślu Dąbrowskim

2017-07-10

1

Za nami już I Konferencja Hodowców Trzody dla rolników z powiatu dąbrowskiego i powiatów sąsiednich. Miała ona miejsce 27 czerwca w Dąbrowskim Domu Kultury.

Więcej »

Podsumowanie etapu regionalnego konkursu BHP w gospodarstwach rolnych 2017

2017-06-19

1

W tegorocznej edycji konkursu „BHP w gospodarstwie rolnym – etap regionalny” uczestniczyło szesnaście gospodarstw z terenu powiatów nowosądeckiego, gorlickiego, limanowskiego, nowotarskiego i tatrzańskiego. W skład komisji konkursowej oprócz pracowników Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wchodzili przedstawiciele współorganizatorów czyli Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego i Państwowej Inspekcji Pracy. Wszystkie uczestniczące gospodarstwa rolne, prezentowały wysoki poziom bezpiecznego gospodarowania w produkcji zwierzęcej, roślinnej oraz w jednym przypadku  pszczelarskiej dlatego wyłonienie najbezpieczniejszych było bardzo trudne.

Więcej »

Szkolenie powiatowe w zakresie programów rolnośrodowiskowych – Lipinki 2017

2017-06-05

1

Pośród lasów, gór i łąk południowo-wschodniej Polski, w obrębie Magurskiego Parku Narodowego położona jest gmina Lipinki, należąca do powiatu Gorlickiego. Osobliwą cechą gminy Lipinki są charakterystyczne pejzaże, najeżone trojakami i kiwonami, służącymi do wydobywania ropy naftowej.

To właśnie tutaj w Domu Ludowym w Lipinkach odbyło się szkolenie powiatowe z zakresu organizacji i promocji gospodarstw realizujących programy rolnośrodowiskowe oraz rolnośrodowiskowo-klimatyczne. To już XIII edycja tego typu szkolenia organizowanego corocznie na terenie powiatu gorlickiego. Organizatorem był Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Gorlicach przy współudziale Starostwa Powiatowego w Gorlicach oraz Gminy Lipinki.

Więcej »

Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2017 - Etap regionalny

2017-05-26

1

W dniu 11.05.2017 roku odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej w sprawie Ogólnokrajowego Konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2017" – etap regionalny. Celem konkursu o zasięgu krajowym Bezpieczne Gospodarstwo Rolne jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia  w gospodarstwach rolnych.

Więcej »

Tradycyjnie na Krakowskim Rynku

2017-05-25

1

Kraków ma ogromne tradycje rzemieślnicze. Co roku w maju Rynek Główny w Krakowie zamienia się w prawdziwy warsztat rękodzielniczy.

W sobotę 13 maja odbyło się uroczyste rozpoczęcie Jarmarku Rzemiosła w Krakowie, który potrwa aż do końca maja. Imprezę otworzył Prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie Janusz Kowalski, który przywitał na scenie władze miasta Krakowa i województwa małopolskiego oraz wszystkich wystawców i gości zebranych na Krakowskim Rynku.

Więcej »


[1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [49]