Archiwum Wydarzeń

W Kombinacie Rolnym Kietrz Sp. z o.o.

2017-11-20

1

W dniach 17-18 listopada obradowali członkowie Rady Powiatu Proszowickiego i Miechowskiego Małopolskiej Izby Rolniczej. Radzili na wyjeździe i uczestniczyli w szkoleniu wyjazdowym, w czasie którego zwiedzili Kombinat Rolny Kietrz Sp. z o.o. W szkoleniu brali również udział kierownicy: PZDR MODR w Karniowicach z Miechowa i Proszowic, BP ARiMR z Proszowic, Olkusza oraz PIORiN z Miechowa.

Więcej »

Konkurs na Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne w roku 2017 w Polsce rozstrzygnięty

2017-11-06

1

W roku bieżącym odbyła się już X edycja konkursu na Najlepsze Gospodarstwo  Ekologiczne w 2017 roku, organizowany przez MRiRW przy współpracy z CDR w Brwinowie O/Radom i Wojewódzkimi Ośrodkami Doradztwa Rolniczego w kraju. Ocena gospodarstw uczestniczących w konkursie przeprowadzona była w dwóch kategoriach: „Ekologia i Środowisko” oraz „Ekologiczne Gospodarstwo Towarowe.”

Więcej »

Rusza międzynarodowy projekt Erasmus +

2017-10-31

1

W dniach 19-20 października br. odbył  się pierwszy miting, dotyczący projektu pn. „Edukacja zasobów energii ze źródeł odnawialnych”, w skrócie URESA, w ramach programu unijnego Erasmus. Małopolski Ośrodek  Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Karniowicach jest liderem projektu odpowiedzialnym za realizację założeń. Projekt jest międzynarodowy, więc uczestniczą w nim przedstawiciele różnych instytucji naukowych oraz firm konsultingowych z poszczególnych krajów.

Więcej »

Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla Zagród Edukacyjnych

2017-10-27

1

25 października 2017 r. na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w siedzibie Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach przeprowadzono szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej dla właścicieli Zagród Edukacyjnych, członków ich rodzin oraz osób zainteresowanych zarejestrowaniem swojej Zagrody Edukacyjnej w Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych.

Więcej »

Podsumowanie XV edycji Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2017

2017-10-10

1

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przeprowadziła XV edycję Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Do konkursu z terenu województwa małopolskiego zgłosiło się 60 gospodarstw. Finalistą etapu wojewódzkiego zostało gospodarstwo Państwa Pauliny i Grzegorza Świdergałów, zam. w Graboszycach 112, gmina Zator, powiat oświęcimski, które reprezentowało Małopolskę w zmaganiach konkursowych etapu krajowego.

Więcej »

Podsumowanie konkursu Na Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne na szczeblu wojewódzkim w roku 2017

2017-10-04

1

Podobnie jak w latach poprzednich, w roku 2017 przeprowadzony został 10-ty, jubileuszowy Konkurs na Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne w Małopolsce. W kategorii "ekologia-środowisko” za najlepsze uznano gospodarstwo Pana Jana Nawieśniaka z Maszkowa w gminie Iwanowice, w powiecie krakowskim. W kategorii "ekologiczne gospodarstwo towarowe” najlepszymi gospodarstwami zostały kolejno: gospodarstwo Pana Andrzeja Przybycienia z Niezwojowic w gminie Pałecznica w powiecie proszowickim.

Więcej »

Relacja z konferencji pn. Innowacyjność w przetwórstwie produktów żywnościowych Małopolski

2017-10-02

1

W zorganizowanej 28 września br. konferencji pn. ”Innowacyjność w przetwórstwie produktów żywnościowych Małopolski” uczestniczyło 100 osób, w skład których weszli rolnicy doradcy, przedstawiciele LGD oraz mieszkańcy obszarów wiejskich z woj. małopolskiego. W programie spotkania znalazły się tematy: produkty wysokiej jakości i ich znaczenie w żywieniu, aspekt ekonomiczny i zdrowotny, możliwości wsparcia finansowego na rozwój małego przetwórstwa, możliwości sprzedaży przez rolników produktów lokalnych w kontekście znaczenia regionalnego oraz certyfikacja produktów żywnościowych.

Więcej »

XI Święto Jabłka i Gruszki

2017-09-27

1

17 września br. po raz IX gmina Raciechowice obchodziła „Święto Jabłka i Gruszki”. Impreza odbyła się w miejscowości Czasław. Uroczystości ściągnęły wielu wystawców. Na scenie występowały liczne grupy artystyczne prezentujące swoje programy. Ważnym elementem „Świętem Jabłka i Gruszki” są trzy konkursy organizowane dla Kół Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszeń. Konkursy odbywały się w następujących kategoriach: „najlepsza szarlotka”, „najlepszy przetwór owocowy”, „najciekawsze stoisko”.

Więcej »

Jubileusz 25-lecia Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów z udziałem MODR

2017-09-26

1

W niedzielę 25 września br. odbył się Jubileusz 25-lecia Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów. Sołtysi z całej Małopolski obchodzili swoje święto w Krakowie. Nasz Ośrodek otrzymał podziękowanie za wieloletnią współpracę, zaangażowanie w inicjatywy podejmowane przez Stowarzyszenie i wspieranie działań służącym sołtysom oraz małopolskiej wsi.

Więcej »

AGROPROMOCJA 2017 - tak było na wystawie rolniczej w Nawojowej!

2017-09-12

1

W weekend 9-10 września br. spotkaliśmy się podczas corocznej wystawy rolniczej AGROPROMOCJA 2017. Piękna pogoda i bogata oferta wystawiennicza przyciągnęła do Nawojowej tysiące zwiedzających. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia!

Więcej »


[1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [51]