Archiwum Wydarzeń

Konferencja Hodowców Trzody Chlewnej na Powiślu Dąbrowskim

2017-07-10

1

Za nami już I Konferencja Hodowców Trzody dla rolników z powiatu dąbrowskiego i powiatów sąsiednich. Miała ona miejsce 27 czerwca w Dąbrowskim Domu Kultury.

Więcej »

Podsumowanie etapu regionalnego konkursu BHP w gospodarstwach rolnych 2017

2017-06-19

1

W tegorocznej edycji konkursu „BHP w gospodarstwie rolnym – etap regionalny” uczestniczyło szesnaście gospodarstw z terenu powiatów nowosądeckiego, gorlickiego, limanowskiego, nowotarskiego i tatrzańskiego. W skład komisji konkursowej oprócz pracowników Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wchodzili przedstawiciele współorganizatorów czyli Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego i Państwowej Inspekcji Pracy. Wszystkie uczestniczące gospodarstwa rolne, prezentowały wysoki poziom bezpiecznego gospodarowania w produkcji zwierzęcej, roślinnej oraz w jednym przypadku  pszczelarskiej dlatego wyłonienie najbezpieczniejszych było bardzo trudne.

Więcej »

Szkolenie powiatowe w zakresie programów rolnośrodowiskowych – Lipinki 2017

2017-06-05

1

Pośród lasów, gór i łąk południowo-wschodniej Polski, w obrębie Magurskiego Parku Narodowego położona jest gmina Lipinki, należąca do powiatu Gorlickiego. Osobliwą cechą gminy Lipinki są charakterystyczne pejzaże, najeżone trojakami i kiwonami, służącymi do wydobywania ropy naftowej.

To właśnie tutaj w Domu Ludowym w Lipinkach odbyło się szkolenie powiatowe z zakresu organizacji i promocji gospodarstw realizujących programy rolnośrodowiskowe oraz rolnośrodowiskowo-klimatyczne. To już XIII edycja tego typu szkolenia organizowanego corocznie na terenie powiatu gorlickiego. Organizatorem był Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Gorlicach przy współudziale Starostwa Powiatowego w Gorlicach oraz Gminy Lipinki.

Więcej »

Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2017 - Etap regionalny

2017-05-26

1

W dniu 11.05.2017 roku odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej w sprawie Ogólnokrajowego Konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2017" – etap regionalny. Celem konkursu o zasięgu krajowym Bezpieczne Gospodarstwo Rolne jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia  w gospodarstwach rolnych.

Więcej »

Tradycyjnie na Krakowskim Rynku

2017-05-25

1

Kraków ma ogromne tradycje rzemieślnicze. Co roku w maju Rynek Główny w Krakowie zamienia się w prawdziwy warsztat rękodzielniczy.

W sobotę 13 maja odbyło się uroczyste rozpoczęcie Jarmarku Rzemiosła w Krakowie, który potrwa aż do końca maja. Imprezę otworzył Prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie Janusz Kowalski, który przywitał na scenie władze miasta Krakowa i województwa małopolskiego oraz wszystkich wystawców i gości zebranych na Krakowskim Rynku.

Więcej »

Sukcesy małopolskich hodowców

2017-05-22

1

Maj br. był wyjątkowym miesiącem dla hodowców bydła mlecznego, zarówno w kraju jak i w Małopolsce. Dobrą passę rozpoczęła organizowana co dwa lata XXVIII Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Poznaniu, podczas której zaprezentowano łącznie 150 szt. krów i jałowic mlecznych pięciu ras. W tegorocznej edycji wystawy kategorię rasy polskiej czerwonej zdominowali małopolscy hodowcy. Złoty medal i tytuł czempiona oraz wice czempiona XXVIII KWZH zdobyły odpowiednio krowy Perła i Prima prezentowane przez Jadwigę i Jana Litwinów z Czarnej Góry.

Więcej »

Tydzień chleba na zakwasie

2017-05-11

1

W dniach 5–11 kwietnia 2017 r. odbyły się  w ZSCKR w Bystrej obchody „Tygodnia chleba na zakwasie”; tegorocznym motywem przewodnim był „Chleb ziołowy”. W ramach „Tygodnia chleba” zorganizowano warsztaty pieczenia chleba z wykorzystaniem ziół z przyszkolnego ogrodu ziołowego. Te były nie tylko dodatkiem kulinarnym, ale i oryginalnymi ozdobami stołów.

Więcej »

XX Małopolska Giełda Agroturystyczna już za nami

2017-05-08

1

W dniach 22 i 23 kwietnia na terenie kampusu Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie już po raz dwudziesty odbyła się Małopolska Giełda Agroturystyczna, której głównym celem jest promocja turystyki wiejskiej oraz przedstawienie atrakcyjnej oferty wypoczynku mieszkańcom Krakowa i całego województwa małopolskiego. Giełdzie towarzyszyły VI Targi Ogrodnicze, na których prezentowały się firmy związane z branżą ogrodniczą m.in. szkółkarskie, nasiennicze, nawozowe, projektujące ogrody. Można było nabyć wiele ciekawych okazów roślin.

Więcej »

XXIII edycja Wyborów Chłopa roku 2017

2017-05-05

1

Tradycyjnie, bo po raz 23-ty, świętowano w Racławicach Wybór Chłopa Roku 2017. Tegoroczne wybory wypadły w czwartą niedzielę kwietnia, dokładnie w imieniny Wojciecha i Bartosza. Mimo chłodnej pogody na błoniach wsi Janowiczki, pod pomnikiem Bartosza Głowackiego, zebrał się tłum ludzi, by kibicować kandydatom na Chłopa Roku w zmaganiach o pierwsze miejsce. W tym roku do zawodów przystąpiło siedmiu zawodników, w tym dwóch reprezentantów województwa małopolskiego.

Więcej »

Wielkanoc na Krakowskim Rynku

2017-04-21

1

Różnobarwne pisanki, stroiki, a także ręcznie malowane i rzeźbione wyroby regionalne w dniach od 7 do 17 kwietnia zapełniały stragany na Rynku Głównym w Krakowie jako nieodłączną imprezę Targów Wielkanocnych.

Corocznie Targom towarzyszyły liczne wydarzenia m.in. konkurs palm w Niedzielę Palmową, Konkurs Potraw Wielkanocnych w Sobotę Wielkanocną, którego współorganizatorem był Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

Więcej »


[1]      «      2   |   3   |   4   |   5   |   6      »      [51]