Archiwum Wydarzeń

Rozmowa z ministrem rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofem Jurgielem

2018-01-03

1

"Zwracam uwagę, że priorytetem na nadchodzący rok są także innowacje. Będzie kontynuacja zadań w ramach Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich przez wojewódzkie ośrodki doradztwa rolniczego oraz Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie oraz resort."

Więcej »

Życzenia Boże Narodzenie 2017 i Nowy Rok 2018

2017-12-21

1 Więcej »

KGW pełne siły i tradycji - konkurs potraw wigilijnych

2017-12-20

1

Tradycyjnie, jak co roku, w siedzibie Wojewódzkiego Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Krakowie odbyło się spotkanie, którego uczestnikami były koła gospodyń wiejskich z Małopolski. Tegoroczna prezentacja dorobku kulinarnego małopolskiej wsi odbyła się pod nazwą „KGW pełne siły i tradycji”.

Więcej »

„Choinka przy Wigilijnym Stole”

2017-12-19

1

XV Powiatowy Konkurs Potraw Regionalnych w Myślenicach jest już za nami. Organizatorami konkursu byli: MODR, PZDR Myślenice oraz Zespół Szkół im. A. Średniawskiego w Myślenicach. Patronat Honorowy, jak co roku, objął Starosta Myślenicki Pan Józef Tomal. W konkursie wzięło udział 10 kół gospodyń wiejskich. W konkursie zwyciężyło Koło Gospodyń Wiejskich Trzebunia - Gmina Pcim.

Więcej »

Spotkanie Zespołu ds. analizy szans i zagrożeń oraz potencjalnych kierunków rozwoju obszarów wiejskich do 2030 roku w województwie małopolskim

2017-12-18

1

18 grudnia w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się posiedzenie Zespołu ds. analizy szans i zagrożeń oraz potencjalnych kierunków rozwoju obszarów wiejskich do 2030 roku w województwie małopolskim. W trakcie spotkania m.in. dokonano oceny efektów dotychczasowych prac oraz zaplanowano zadania do realizacji w 2018 roku.

Więcej »

Szkolenie dla rolników z powiatu proszowickiego

2017-12-18

1

15 grudnia  w Urzędzie Gminy i Miasta Proszowice odbyło się spotkanie informacyjne dla rolników z Powiatu Proszowickiego, zorganizowane przez Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego PZDR Proszowice. Zaproszono pracowników Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa OR w Krakowie, przedstawicieli firm nasiennych i nawozowych. Zainteresowanie było ogromne, około 200 osób mogło skorzystać z wiedzy przekazywanej przez pracowników: MODR, ARiMR - Biura Wsparcia Inwestycyjnego.

Więcej »

„Doradca” nagrodzony w konkursie na najlepsze czasopismo ośrodków doradztwa rolniczego

2017-12-11

1

6 grudnia 2017 roku w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników XXV edycji konkursu pn. „Najlepsze wydawnictwo wojewódzkich ośrodków doradztwa rolniczego”. Wydawany przez MODR z s. w Karniowicach dwumiesięcznik „Doradca” znalazł się w gronie tegorocznych laureatów, otrzymując wyróżnienie za 2016 rok. Patronem honorowym konkursu był Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Więcej »

Aktualne problemy techniki ochrony upraw polowych i sadowniczych - relacja ze szkolenia

2017-12-08

1

Szkolenie zrealizowano w ramach zadań Programu Wieloletniego „Działania na rzecz poprawy konkurencyjności i innowacyjności sektora ogrodniczego z uwzględnieniem jakości i bezpieczeństwa żywności oraz ochrony środowiska”. Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach to wiodący w kraju ośrodek zajmujący się techniką ochrony roślin polowych i sadowniczych prowadzący badania własne z tego zakresu oraz opracowujący liczne materiały dydaktyczne i instrukcje.

Więcej »

Centralne Targi Rolnicze 2017 w Nadarzynie

2017-12-06

1

Na początku grudnia 2017 r. odbyła się II edycja Centralnych Targów Rolniczych w Nadarzynie. W targach na powierzchni 45000 m2 prezentowało się ponad 300 wystawców. W salonie dla techniki rolniczej można było zapoznać się z najnowocześniejszymi maszynami i urządzeniami stosowanymi w rolnictwie, sadownictwie oraz produkcji zwierzęcej i roślinnej.

Więcej »

Jesienne Seminarium i XXXIX Wystawa Szynszyli

2017-11-20

1

W dniach 4 i 5 listopada br. na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie odbyło się spotkanie hodowców szynszyli, którego wiodącym tematem była praca hodowlana na fermie szynszyli. Jak zwykle sobota /4 listopada/ była dniem, w którym komisja sędziowska z Krajowego Centrum Hodowli Zwierząt pod przewodnictwem Pana Łukasza Baran oceniła łącznie 125 szt szynszyli.

Więcej »


1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [51]