Wydarzenia

Image descriptionSzkolenie dla rolników z powiatu proszowickiego

15 grudnia  w Urzędzie Gminy i Miasta Proszowice odbyło się spotkanie informacyjne dla rolników z Powiatu Proszowickiego, zorganizowane przez Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego PZDR Proszowice. Zaproszono pracowników Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa OR w Krakowie, przedstawicieli firm nasiennych i nawozowych. Zainteresowanie było ogromne, około 200 osób mogło skorzystać z wiedzy przekazywanej przez pracowników: MODR, ARiMR - Biura Wsparcia Inwestycyjnego.


Podczas szkolenia mówiono przede wszystkim o premiach: młody rolnik i o działaniu, cieszącym się na naszym terenie ogromną popularnością; chodzi oczywiście o restrukturyzację małych gospodarstw. Pracownicy OR ARiMR, Anna Glixell - kierownik BWI, Sylwia Data, Izabela Sieja, Ewa Dobrzycka, bardzo szczegółowo omówili zadania. Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego Marta Zastawnik przekazała bieżące informacje dotyczące planowanych szkoleń.

Liczba rolników, którzy przybyli na spotkanie, przerosła oczekiwania organizatorów. Z tego względu z budynku UG Proszowice znikły na czas szkolenia wszystkie wolne krzesła i ławki. Spotkanie zaowocowało wieloma patynami, na które zarówno pracownicy MODR, jak i ARiMR udzielili wyczerpujących odpowiedzi.

Jolanta Cebulska| Opracowane przez Admin |