Menu główne

Nasze zdrowie

Czy grillowanie jest zdrowe?

Potrawy z grilla cieszą się w Polsce dużą popularnością. Są aromatyczne i smaczne a gotowanie w ogrodzie jest dużo przyjemniejsze niż stanie nad garnkami w kuchni. Ale wraz z rozpowszechnieniem tego sposobu przygotowania potraw (grill pojawił się w Polsce 10 lat temu) rozgorzała dyskusja, czy potrawy z grilla są zdrowe, czy też nie.

Zacznij dzień od śniadania

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. Od niego zależy nasza dobra forma w ciągu następnych kilku godzin. Przyzwyczailiśmy się jadać obfite sycące kolacje, nigdy nie zapominamy o obiedzie, ale wiele z nas wychodzi z domu bez posiłku. Rezygnowanie ze śniadania nie jest jednak korzystne dla naszego zdrowia. Warto pamiętać o starym porzekadle, które mówi, że należy jeść królewskie śniadanie, książęcy obiad i kolację biedaków.

Magiczna siła ziół

Obecnie zioła znajdują szerokie zastosowanie w leczeniu i kosmetyce. Zbiorowi i stosowaniu ziół przypisywano magiczne działanie. Zioła zbierane o określonych porach roku i dnia  mają większe nasilenie pożądanych składników, również sposób przechowywania ziół i receptura sporządzania z nich naparów  ma szczególne znaczenie przy zachowaniu ich właściwości leczniczych.