Menu główne

Pszczelarstwo

Główne zadania pszczelarza na przedwiośniu

Pszczoły wylatują na pierwszy oblot oczyszczający w celu opróżnienia jelita. Oblot następuje przy temp +80C. Pierwszym i najważniejszym zadaniem pszczelarza jest jak najszybsze dostarczenie do pasieki dużej ilości czystej, świeżej wody tak aby pszczoły mogły ją znosić do ula po zakończonym oblocie.

Małopolski Konkurs Pasiek 2018 - zgłoszenia do 15.06.2018 r.

Małopolski  Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Karniowicach, we współpracy pracy z Wojewódzkim Związkiem  Pszczelarzy w Krakowie, Karpackim Związkiem Pszczelarzy w Nowym Sączu oraz Podgórskim Związkiem Pszczelarzy w Tarnowie, ogłasza „Konkurs na najlepiej prowadzoną pasiekę w Małopolsce w 2018 roku”.

O pszczelarstwie w TVP3 Kraków (rozmowa ze specjalistą MODR)

Zapraszamy do obejrzenia programu "Tematy dnia" wyemitowanego 3-go lutego 2018 r. w telewizji TVP3 Kraków. O pszczelarstwie w Małopolsce, roli pszczół w przyrodzie, właściwościach zdrowotnych miodu, a także o tym, jakie trzeba mieć kwalifikacje, aby zajmować się pszczelarstwem oraz gdzie kupować najlepszy miód, mówi dr inż. Jacek Kostuch – pszczelarz praktyk, specjalista w Małopolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Karniowicach.