Menu główne

Ciekawe miejsca, ciekawi ludzie

 • W Gminie Łabowa

  Gmina Łabowa położona jest na południowy wschód od miasta Nowy Sącz oraz na północ od Krynicy Zdrój. Została utworzona w 1973 r. W jej skład wchodzi  13 sołectw. Jedna z pierwszych wsi i jednocześnie siedziba gminny – Łabowa  została ulokowana przed 1581 r. na prawie wołowskim przez ród Branickich.
 • Muszyna - Miasto Ogrodów

  Miasto Ogrodów - tak w dwóch słowach można opisać Muszynę, jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się  w ostatnich latach kurortów uzdrowiskowych w Polsce. To malownicze miejsce położone na południu kraju przy granicy ze Słowacją, ma ponad 725 lat historii i tradycji.
 • Torfowiska orawsko-nowotarskie

  Torfowiska orawsko-nowotarskie położone są w Baligówce na trasie Czarny Dunajec – Jabłonka. Torfowiska te  zostały włączone do europejskiego systemu obszarów chronionych NATURA 2000.
 • Zagroda „U Trójniaków” w Zalipiu

  Zagroda „U Trójniaków” w Zalipiu to zagroda edukacyjna, która ma bardzo ciekawy program edukacyjny skierowany do grup oraz osób indywidualnych. Głównym jej celem jest pokazanie całego procesu wypieku chleba oraz poznanie poszczególnych etapów, który prowadzi do jego powstania. 
 • Powiat Nowy Sącz - rolnicza charakterystyka

  Powiat nowosądecki - położony jest w południowo-wschodniej części województwa małopolskiego. Od południa graniczy z Republiką Słowacką (granica państwa), od wschodu z powiatem gorlickim, od północy z tarnowskim i brzeskim, a od zachodu z limanowskim i nowotarskim. Większość powierzchni powiatu zajmują tereny górskie i wyżynne (pogórza), a także doliny...
 • Gmina Ciężkowice zaprasza

  W warunkach rozdrobnionego rolnictwa województwa małopolskiego i trudności z utrzymaniem rodziny wiejskiej na przyzwoitym poziomie życia coraz większego znaczenia nabiera pozyskiwanie dodatkowych dochodów z działalności pozarolniczej na wsi, np z działalności agroturystycznej. Gminą o rozdrobnionym rolnictwie a jednocześnie mającą duże walory...
 • Powiat Suski - charakterystyka

  Powiat suski znajduje się w południowo-zachodniej części województwa małopolskiego. Graniczy z czterema powiatami: nowotarskim, myślenickim, wadowickim i żywieckim (woj. śląskie) oraz Słowacją.
 • Informacje o powiecie gorlickim

  Mapa powiatu gorlickiego
  Powiat gorlicki położony jest na obszarze Beskidu Niskiego a także Pogórza Karpackiego (Pogórza Ciężkowickiego) w północnej jego części. Większość terenu powiatu to lesiste wzgórza, kręte rzeki, piękne doliny stanowiące strefę przejściową pomiędzy Beskidem Niskim a Pogórzem Karpackim. W północno - zachodniej części powiatu wznoszą się Góry Grybowskie z...
 • Wykaz gospodarstw agroturystycznych w powiecie wadowickim

 • Wypoczynek z naturą na gorlickiej ziemi

  Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego  w Gorlicach, przy współudziale Starosty Powiatu Gorlickiego, jak co roku zorganizował konkurs „Wypoczynek z naturą na gorlickiej ziemi.”

Strony