XXI Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Promocyjnego AGRO POLSKA - Nominacje - 27.02.2014, Karniowice
27-go lutego 2014 roku w Małopolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Karniowicach odbędzie się wręczenie Nominacji Wojewódzkich do XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu AGRO POLSKA.
Celem konkursu jest propagowanie działań kreujących pozytywny wizerunek produktów wytwarzanych w Polsce. Firmy posługujące się znakiem towarowym AGRO POLSKA cieszą się dużym zaufaniem konsumentów żywności. Udział w Konkursie jest więc okazją do aktywizacji województwa małopolskiego, przede wszystkim w zakresie poprawy jakości i promocji produktów wysokiej jakości, a także wzmocnienia znaczenia małych firm oraz szansa na zwiększenie rynku zbytu dla swoich produktów.
Wyróżnione przez Marszałka Województwa firmy mogą wziąć udział w etapie krajowym Konkursu, w którym Nominacji poddają swoje wyroby ocenie niezależnej komisji ekspertów branżowych, wyłaniającej Laureatów Konkursu
Uroczystość wręczenia nominacji odbędzie się w dniu 27.02.2014 r. o godz. 13.00 w Małopolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Karniowicach.
Nominacji dokonają: wicemarszałek Województwa Małopolskiego Wojciech Kozak, dyrektor MODR Bronisław Dutka oraz dyrektor Centrum Doradztwa Rolniczego w Krakowie Jarosław Bomba. Nominacje otrzyma 32 małopolskich producentów produktów żywnościowych.
1. Piekarnia Sokołowscy, Gruszów Wielki
2. Wyrób Wędlin Tradycyjnych „Wolarek”, Nowa Wieś Szlachecka
3. ZPHU „ELIMEX”, Młoszowa
4. Konfekcjonowanie i Sprzedaż Płodów Rolnych, Swojczany
5. TARSMAK, Radgoszcz
6. Zakład Masarski „Mądry”
7. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Skale
8. Gospodarstwo Pasieczne „Niepołomicki Bartnik”, Niepołomice
9. Gospodarstwo Pasieczne Kiejdo, Bochnia
10. Podhalańskie Centrum Dystrybucji „Salami”, Nowy Targ
11. Zakład Przetwórstwa Mięsa Barczyk, Wolbrom
12. Zakład Masarski AMIGOS, Burzyn
13. Vitkanex Przetwórstwo Owocowo-Warzywne, Kanna
14. Przetwórstwo Mięsne Płatek, Nowa Wieś Szlachecka
15. Cukiernia Zaborowscy, Kaszów
16. Zakład Masarski „Lenart”, Raciechowice
17. Firma AGRO-WIT, Jelcza
18. Gawor Produkcja Wędlin „Jakość i Tradycja”, Podstolice
19. Zakład Przetwórstwa Mięsnego Gawin, Czołówek
20. „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców, Andrychów
21. Gospodarstwo Pasieczne Łysoń, Sułkowice
22. Piekarnia Antoni Piskorek, Nowa Wieś
23. Zakład Masarski „Wyrobek”, Brzeszcze
24. Piekarnia ze Smakiem Mateusz Stolarczyk, Sieniczno
25. Piekarnia Gronpiek, Wola Filipowska
26. Piekarnia Regionalna Władysław Kowalik, Liszki
27. RARYTAS Wyroby Piekarnicze, Olkusz
28. Firma Produkcyjno Handlowa Chów Owiec, Słopnice
29. Wędliny Tradycyjne „Lenik”, Rybna
30. Spiżarnia Doliny Karpia, Brzezinka
31. Piekarnia Patrycja & Paweł, Kwaśniów Górny
32. Pracownia Cukiernicza Wojciech Doliński, Kraków
Uroczystościom nominacji towarzyszyć będzie prelekcja nt. „Promocja produktów rolno-spożywczych” wygłoszona przez Tomasza Latochę, przedstawiciela Agencji Rynku Rolnego.
Degustacjom towarzyszyć będą występy kapeli ludowej Maszkowiacy z Maszkowa, gm. Iwanowice.